Zobrazit navigaci

První krok do velkého světa vzdělání

13.04.2024
O škole

Nadcházející jaro přináší významnou událost pro naše nejmenší - zápis na základní školu. Každý rok se rodiče společně se svými dětmi vydávají na tuto cestu plnou očekávání.

Pro malé děti je zápis na základní školu prvním krokem do světa vzdělání, kde se budou učit novým věcem, navazovat přátelství a objevovat své dovednosti. Doprovázeni svými rodiči se v tento den cítí jako skutečně velcí a dospělí lidé a připravují se na další etapu svého života.
Máme rádi zvířata – tak právě toto téma provázelo předškoláčky celým zápisem. V maskách zvířat jim dělali společnost i naši školáci ze 4. a 5. třídy. Společně lovili ryby lednímu medvědovi, u klokana si zaskákali na skákací gumě a u zebry si přešli pruhy jako na přechodu.
Pak malí průvodci předali budoucí školáčky do jednotlivých tříd, kde na ně čekaly paní učitelky. Ty hravou formou zjišťovaly znalosti a dovednosti dětí, zajímaly se o výslovnost, správné držení tužky, geometrické tvary, znalost barev, skládání puzzle nebo zapnutí knoflíku či zavazování tkaničky.
Na konci dostali předškoláci od paní ředitelky a pana výchovného poradce rozhodnutí o přijetí.
Zápis na základní školu není pouze administrativní záležitostí, ale také významným okamžikem pro budoucího školáka i celou jeho rodinu. Ten letošní proběhl v příjemné a klidné atmosféře a děti si tak mohly kromě drobného dárku odnést i spoustu nových zajímavých zážitků.

            Mgr. Jana Ištoková