Zobrazit navigaci

Páťáci zavítali do muzea na vánoční pečení

07.12.2022
O škole

V leckteré domácnosti to už začíná vonět vanilkou, kořením a máslovým těstem, krabičky připravené na drobné cukroví se začínají postupně zaplňovat.

Na pečení vánoček a kynutých dobrot je ale ještě čas, takže se páťáci byli přiučit pekařským dovednostem u Mistra s velkým M – Augustina Sobotoviče, který se svým tříčlenným týmem v prachatickém muzeu pořádá celý týden minikurzy pečení pro školáky i veřejnost.
Ve středu 7. prosince tak děti zkoušely zamotat věneček, spirálu, upletly minihousku a obdivovaly hbité prsty pana Sobotoviče, pro které byla hračka zaplést vánočku ze šesti pramenů.
Celou dobu je při práci u válu provázela příjemná vůně hotového pečiva, které po vyndání z trouby na dálku lákalo nejen zlatou barvou.
Páťáci se o jeho výtečné chuti přesvědčili nejen na místě, ale pak i ve škole, kam si každý odnesl již vychladlé kousky jako voňavý suvenýr připomínající letošní čas adventu. Jako bonus také dostali recept pana Sobotoviče na jeho skvělou vánočku, o který se se čtenáři ve fotopříloze rádi podělí.

                       PaedDr. Jana Mühlsteinová, Marie Korytárová