Zobrazit navigaci

Pobytu ve Stožci se IV. A dočkala až s ročním zpožděním

22.10.2021
O škole

Přenocovat ve Středisku ekologické výchovy ve Stožci se čtvrté A vloni v říjnu jako mávnutím proutku vzdálilo více než o rok.

Strávit se svou třídou nejen denní program, ale prožít noční dobrodružství mimo domov, se tak stalo dlouze očekávaným zážitkem. Děti se dočkaly 21. a 22. října.

Také to tedy letos stálo za to: ve čtvrtek cestování s výlukou a vlak i autobus najednou; silný vítr za okny – proto část zajímavého programu s Markétou Korbelovou raději v podkrovní herně; společné stolování v restauraci včetně snídaně i večeře; hodinová vycházka s hrami venku – šiškovaná, mrkaná; po setmění pozorování známých souhvězdí a jasně zářícího Měsíce; noční usínání v netradičním prostředí; druhý den pak program s Markétou v lese a překvapení v podobě tematických odměn; návštěva informačního centra a malování na asfaltu; adrenalinová cesta zpět opět autobusem a vlakem – tedy zážitků tolik, že jeden překrývá druhý.

Všichni najednou se shodli, že pobyt na jednu noc je prima, ale příliš krátký – žádný z účastníků tedy neváhal ani vteřinu, pokud by se nocleh v Národním parku Šumava v budoucnu zopakoval klidně na několik nocí najednou.

                                        PaedDr. Jana Mühlsteinová